Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Rostislav Vaněk: typografický portrét

05.12.2020 9:00 - 31.12.2021 16:00
Severočeské muzeum v Liberci
Ukázat akci na mapě
  • Výstava

Vaňkova práce utkvěla v povědomí veřejnosti zejména v podobě nadčasového informačního systému pražského metra. Chce-li se návštěvník dozvědět něco o pražském metru, na liberecké výstavě může zhlédnout původní makety a informační boardy z Vaňkova ateliéru. Autorův výtvarný rukopis je nesen propracovaností námětu a citem pro přesně zvolený motiv. Překvapením z poslední doby jsou Vaňkovy volné grafické práce často vycházející z písma. Zde autor využil své celoživotní zkušenosti a inspiraci tvorbou písma. Z velkoformátových grafik je cítit rozlet ničím neomezované tvůrčí svobody. Fragmenty písmen v počítačově upravených grafických listech před očima diváka rozehrávají kompoziční hru v uvolněném malířském gestu organických linií či v přísnějších geometrizovaných tvarech. Návštěvník má tak množnost poznat jednoho z nejvýznamnějších českých typografů v nečekaných souvislostech. Výstava v Severočeském muzeu je mimo jiné vůbec první Vaňkovou přehlídkou jeho plakátové tvorby.

Čas konání

Út-Ne: 10:00-19:00
Pondělí: Zavřeno

Vstupné

Do konce roku 2021 platí pro všechny volný vstup.

Komentovaná prohlídka: 100 Kč
Výstup na věž: 50 Kč

Adresa a kontakt

Masarykova 11, 460 01 Liberec

+420 485 246 111 (recepce)
+420 485 246 105 (sekretariát)
e-mail: info@muzeumlb.cz

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí