Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Oskar Kokoschka a blízké tváře

14.05.2021 10:00 - 05.09.2021 17:00
Oblastní galerie Liberec
Ukázat akci na mapě
  • Výstava

Výstava v grafickém kabinetu představí kresebné varianty expresivního portrétu v litografiích Oskara Kokoschky, a zároveň umělců jemu výrazově blízkých. Oskar Kokoschka, který v ostré výrazné kresbě zachycuje známé i méně známé, vzdálené osobnosti se soustředí na prožitky, gesta i komplexní charakter jedince. Nebojící se nadsázky. Vystihuje výrazné rysy tváře, povahu člověka i konkrétní osobní prožitek jakým je například poslech hudby. Používá prostředky, které jsou v moderním umění nadčasové. Umělci německého okruhu a Kokoschkovi současníci v černobílé zkratce mohou mít blízký přístup, existenční situace se zrcadlí lidem ve tváři. Nadčasovost přístupu reprezentují výrazné osobnosti současné umělecké scény, pro něž je expresivní portrét klíčovým tématem tvorby. Kromě několika časových rovin dokládající univerzální jazyk kresby a umělecké expresivní zkratky výstava upozorní na bohatost fondů českých galerií v tomto směru a fondy liberecké galerie. Podchycení pomůže malý katalog, v němž litografie umělce budou přesně určeny a dány do kontextu s blízkými přístupy současného umění. Vystavena budou díla z fondu OGL (August Brömse ad.), fondu Západočeské galerie v Plzni (litografie Oskara Kokoschky), Národní galerie v Praze (litografie Oskara Koksochky a Käthe Kollwitz), Památníku národního písemnictví (litografie Emila Orlika) a díla současných umělců.

Čas konání

Út-Ne: 10:00-19:00
Pondělí: Zavřeno

Vstupné

Do konce roku 2021 platí pro všechny volný vstup.

Komentovaná prohlídka: 100 Kč
Výstup na věž: 50 Kč

Adresa a kontakt

Masarykova 11, 460 01 Liberec

+420 485 246 111 (recepce)
+420 485 246 105 (sekretariát)
e-mail: info@muzeumlb.cz

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí