Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Velikonoce na rychtě

01.04.2023 0:00
Kravaře, Vísecká rychta
Ukázat akci na mapě
  • Rodiny s dětmi
  • Trhy-Jarmark

Velikonoční dílničky a jarmark pro celou rodinu

Vlastivědné muzeum a galerie, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej zvou malé i velké na akci Velikonoce na rychtě, která se koná v sobotu 1. dubna na Vísecké rychtě v Kravařích od 10 do 16 hodin.

Vísecká rychta, jedna z poboček Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, je monumentální roubené stavení s expozicí života na vesnici na počátku 19. století a nachází se v části obce Kravaře zvané Víska. Týden před svátky dostanou návštěvníci již tradiční příležitost užít si malebné prostředí rychty v jarním kabátě prostřednictvím workshopů a jarmarku. Stánky s řemeslným zbožím i muzejní dílny nabídnou, a to nejen dětem, možnost vyzkoušet si pletení pomlázky, malování kraslic, zdobení perníčků, ale i např. výrobu dekorací metodou tzv. suchého plstění.

„Věřím, že nám tradice, aniž bychom si to uvědomovali, svým minimalismem a mytologickým přesahem pomáhají zachovat určitou kontinuitu, kterou v dnešním uspěchaném světě často ztrácíme. Díky tradicím se můžeme alespoň na chvíli, na pár dní, propojit s minulostí a přírodou. Vracíme se k přirozenosti a dostáváme jedinečnou možnost odklonu od technologií a stresu. Je už pak na každém, jestli a jak toho využije,“ říká spoluorganizátorka akce Kateřina Ledvinová, vedoucí Ekoporadny Orsej.

Inspiraci pro jarní dekorace najdou kreativci nejen v dílnách, ale i ve výzdobě rychty, která bude věnována udržitelnosti. Prostor dostane i historie tradic na Českolipsku a připraven bude hravý kvíz, na kterém si budou moci všichni ověřit své znalosti lidových obyčejů.

Se zahájením sezóny na rychtě bude také zahájena výstava Chalupy herců, muzikantů a zpěváků na Českolipsku, která se do Kravař, rozšířena o chalupy Hany Zagorové a Zdeňka Větrovce, stěhuje z České Lípy.

Nebudou chybět stánky s občerstvením a celodenní zábavný program s divadlem a tradičním vynášením smrtky proběhne pod taktovkou umělecké skupiny Merlet.

Ke stažení

1 soubor
PLAKAT
PLAKAT (.pdf)
3 MB

Galerie

4 fotografie

Čas konání

10.00 - 16.00 hod. 

Vstupné

Dospělí 50 Kč, děti 25 Kč, rodinné 100 Kč

Adresa a kontakt

Mgr. Kateřina Ledvinová

Vlastivěd. muzeum a galerie v České Lípě

tel.: 774 825 089

e-mail: ekoporadna@muzeumcl.cz 

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí