Rudolf Novotný: Malíř okouzlený krásami zem

31.05.2024 9:00 - 04.08.2024 17:00
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

V letošním roce uplyne 100 let od narození Rudolfa Novotného, malíře, který spojil část svého života s Českolipskem. Retrospektivní výstavu hostí po dva měsíce galerie Jídelna.

Malíř okouzlený krásami země, tak nazval doc. Jiří Vomáčka přítele Rudolfa Novotného v roce 1984. Obsáhlá výstava z archivu Rudolfa Novotného zahrnuje jak díla z raného mládí, která jsme na výstavách ještě neměli možnost vidět, tak i ta utvářející jeho výtvarný charakter.

Akademický malíř a grafik Rudolf Novotný (23. 11. 1924 Hradec Králové – 6. 11. 2005 Česká Lípa) působil v České Lípě a okolí přes padesát let, díky čemuž je považován za „malíře České Lípy a Českolipska“. Panu Novotnému bylo v roce 2009 uděleno městem Česká Lípa čestné občanství in memoriam, za jeho celoživotní uměleckou činnost, kterou významnou měrou přispěl ke společenskému a duchovnímu rozvoji města.

1 soubor
pppéé
pppéé (.pdf)
998 kB