Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Druhohory na Českolipsku a v Podještědí

01.03.2023 9:00 - 16.04.2023 17:00
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
Ukázat akci na mapě
  • Výstava

V každém kameni se skrývá geologická minulost, kterou se vám pokusíme přiblížit v tematické výstavě Druhohory na Českolipsku a v Podještědí.

Naším záměrem je představit vám zkameněliny, které se podařilo najít od roku 2012 do současnosti v rámci paleontologických průzkumů muzea. Tyto průzkumy se soustředily na svrchnokřídové sedimenty, které se nachází kolem nás a jejichž staří lze na základě našich objevů odhadovat na cca 90 mil. let. Proto většina nálezů patří k velice vzácným a můžete se tak těšit na představení živočichů z dávného mořského dna a rostlin, které dnes rostou již jen v subtropických oblastech.
Díky práci odborných pracovníků muzea se regionální paleontologická sbírka rozrostla o několik stovek fosilních nálezů a bylo zdokumentováno okolo 30 nových lokalit. Od tajuplných schránek amonitů, loděnek až po drobné bezobratlé, napříč zoologickým systémem. To vám ukážeme naživo, originální fosilie, tak jak byly nalezeny v přírodě. Spolu s tím vám přiblížíme jak to v druhohorách vlastně vypadalo. Díky zkamenělinám se můžeme o tomto zaniklém světu dozvědět mnohé.

Vydejte se proto s námi na cestu časem, do dob, kdy se zde rozlévalo moře a sem tam byl nějaký ten malý ostrov.

Čas konání

9–12 a 13–17.00

Vstupné

osoby od 15 let - 100 Kč

děti od 6 do 15 let  - 50 Kč

Adresa a kontakt

Vlastivědné muzeum a galerie
nám. Osvobození 297/1
470 01 Česká Lípa
tel: +420 487 824 145
e-mail: muzeumcl@muzeumcl.cz

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí