Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Českolipský komorní cyklus – Concerto Aventino

16.05.2023 19:00 - 21:00
kostel Mistra Jana Husa Česká Lípa
Ukázat akci na mapě
  • Koncert

Jakub Kydlíček & Concerto Aventino

Francesco Mancini: Sonata IV in a
Johann Adolf Hasse: Cantata a fl auto solo
Hieronymus Kapsberger: Toccata sesta
Guiseppe Sammartini: Sonata in e, n. 3
Johann Sebastian Bach: Sonata in F, BWV 1035,
Toccata BWV 921 - Fuga BWV 906
Arcangelo Corelli: La Folia

Concerto Aventino: Jakub Kydlíček – zobcové flétny, Věra Kousalíková – barokní violoncello, Lukáš Vendl – cembalo, Marek Kubát – theorba, barokní kytara

Květnový projekt cyklu představí fl étnistu Jakuba Kydlíčka, vyhledávanou osobnost na scéně staré hudby a současně pedagoga Pražské konzervatoře, kde pod jeho vedením vzniklo respektované centrum studia staré hudby. V rámci cyklu se Jakub Kydlíček představí se svým souborem Concerto Aventino, který se zaměřuje na provozování evropské hudby 15.–18. století na dobové nástroje. V popředí zájmu ansámblu je uvádění programů a projektů, které odhalují mnohdy méně známou tvář evropské hudby od konce středověku po baroko. Českolipské zastavení souboru nabídne kontrastní program složený ze známějších děl Bacha a Corelliho v dialogu s méně často uváděnými díly Manciniho, Hasseho či Kapsbergera.

Využijte možnost nákupu zvýhodněného abonmá na celý ročník cyklu a získejte jeden koncert a autobusovou dopravu zdarma. Více informací zde.

 

Čas konání

19:00 až 21:00

Vstupné

250 Kč

Adresa a kontakt

Bohemorum, s.r.o.
Žižkova 528/6, 470 01 Česká Lípa

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí