Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

2022 UED MTB Marthon European Championships

18.06.2022 9:00 - 19.06.2022 15:00
Jablonné v Podještědí
Ukázat akci na mapě
  • Soutěž

Maraton horských kol Lužickými horami – Malevil Cup je závod s již 23letou historií. V předešlých letech hostil opakovaně závody Českého poháru v maratonu horských kol, závod je od roku 2007 součástí světového kalendáře UCI i součástí významného mezinárodního seriálu MarathonMan Europe. Pořadatelé závodu hostili 2x Mistrovství České republiky v MTB maratonu, několikráte také závod českého poháru.  V roce 2012 již jednou Jablonné v Podještědí hostilo Mistrovství Evropy v MTB maratonu. Ve výborné mezinárodní konkurenci v tomto roce vybojoval evropský titul pro Českou republiku Kristián Hynek.
Tato sportovní akce má veliký přeshraniční přesah. Trasa závodu je vedená na obou stranách česko - německé hranice. Na organizaci akce se podílí velké množství dobrovolných pořadatelů, obyvatel obcí regionu Lužických a Žitavských hor i pořadatelů z řad organizovaných složek (policie, horská služba, Červený kříž, dobrovolní hasiči, spolky).

Marathon Lužickými horami je krom „elitních“ závodníků určen hlavně široké veřejnosti. Z tras na 100, 70, 50 a 30 km si může vybrat opravdu každý dle své věkové kategorie a sportovní výkonnosti. Nedílnou součástí je i závod handicapovaných sportovců. Závod je také významnou sportovně, společenskou událostí s doprovodným programem.

Galerie

2 fotografie

Čas konání

9:00 až 15:00

Vstupné

vstup zdarma

Adresa a kontakt

PAKLI SPORT KLUB z.s., Zdislavy z Lemberka 437, 471 25 Jablonné v Podještědí 

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku