ať víme, jak to na našem webu žije?

Sklářská Odysea Liberecký kraje - Evropa, ve který chci žít, Evropa v roce 2050

27.10.2022 10:00 - 15.01.2023 17:00
Oblastní galerie Liberec

Výstava Sklářská Odyssea Libereckým krajem je soutěžní přehlídkou studentů uměleckoprůmyslových škol, kteří se zapojili do regionálního kola celoevropského projektu s názvem „Evropa, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050.“ Cílem projektu bylo nabídnout dnešní mladé generaci platformu k diskusi a ke sdílení jejích představ o budoucnosti Evropy a o tom, jak by zhruba za třicet let měl vypadat svět, ve kterém chce žít.

Díky tomuto projektu se díla mladých umělců – studentů dostala do unikátních prostor Oblastní galerie Liberec, kde mohou po dobu trvání výstavy reprezentovat svou „alma mater“ a propagovat ji nejen mezi běžnými návštěvníky, ale také mezi potenciálními zájemci o studium. Zastoupení jednotlivých škol pokrývá širokou škálu uměleckých oborů, které jsou tak typické pro celý liberecký region. Každá škola má svá specifika, prvky, které je spojují a zároveň navzájem od sebe odlišují. Historie jednotlivých škol je velice úzce provázaná s historií jejich sídel. Ať už se jedná o výrobu šperků a bižuterie, o zpracování drahých kamenů, skla či kovů.

Pondělí zavřeno

Úterý 10–17 hodin

Středa 10–17 hodin

Čtvrtek 10–19 hodin

Pátek 10–17 hodin

Sobota 10–17 hodin

Neděle 10–17 hodin

Výstava v Bazénové hale a Expozice 150 Kč

Snížené 100 Kč

Rodinné 300 Kč

Expozice 100 Kč

Snížené 50 Kč

Rodinné 200 Kč

Doprovodný program: 20 Kč/žák.

Komentovaná prohlídka: 50 Kč/osoba.

Roční vstupenka: 350 Kč (osobní), 700 Kč (rodinná).

Každý čtvrtek volný vstup.

Oblastní galerie Liberec

Masarykova 723/14, 460 01 Liberec