Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Dorota Sadovská (SK) a Alannah Robins (IRL)Spiritualita

03.09.2021 10:00 - 02.01.2022 17:00
Oblastní galerie Liberec
Ukázat akci na mapě
  • Výstava

Pro Oblastní galerii Liberec Dorota Sadovská vytváří dílo jak s důrazem na obrazové instalace, tak v rámci dialogu s irsko-švédskou umělkyní Alannah Robins, formou vystřihovaných kreseb tzv. techniky cut paper (u Sadovské cut canvas), a to v obsahové rovině hledání transcendentálního vnímání světa.

Dorota Sadovská je etablovanou slovenskou umělkyní, která na uměleckou scénu vstoupila již v 90. letech minulého století jako solitér. Od té doby ráda nabourává klasické schéma závěsného obrazu a vstupuje s ním do prostoru a vytváří obrazové instalace. Současně pracuje s médii fotografie, videa a kresby. Její dílo by se dalo charakterizovat dvěma tematickými okruhy: tematizace tělesnosti a zájem o křesťanskou ikonografii. Dorota Sadovská je absolventkou VŠVU v Bratislavě.

Alannah Robins je irskou intermediální umělkyní, která vystudovala National College of Art and Design v Dublinu. Působí v Irsku a Švédsku. Věří, že mýtus je pravdivější něž historie. Ve své tvorbě hojně využívá intuice a pozorování svého nejbližšího okolí. Kurátorská koncepce s důrazem na médium kresby s přesahy do intermediální tvorby u střední generace výtvarníků.

Výstava uvádí dvě autorky v dialogu formou děl vytvořených přímo pro daný prostor. Opět je zde důraz na komplikovaný prostor a využití jeho specifik ve prospěch expozice.

Galerie

2 fotografie

Čas konání

Mimo pondělí 10:00 až 17:00
Čtvrtek 10:00 až 19:00 (volný vstup)

Vstupné

Výstava Obrazy zášti a Expozice 150 Kč

Snížené 100 Kč

Rodinné 300 Kč

Expozice 100 Kč

Snížené 50 Kč

Rodinné 200 Kč

Doprovodný program: 20 Kč/žák.

Komentovaná prohlídka: 50 Kč/osoba.

Roční v

Adresa a kontakt

Oblastní galerie Liberec, příspěvková organizace
Masarykova 723/14, 460 01 Liberec
+420 485 106 325

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí