Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Aktualizovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

reGenerace5

19.11.2021 0:00 - 09.01.2022 16:00
Muzeum Českého ráje v Turnově
Ukázat akci na mapě
  • Výstava

Na závěr letošního roku připravujeme další běh výstavního projektu prezentujícího aktuální tvorbu výtvarníků z oblasti současného šperku reGenerace. Již popáté se v rámci jedné výstavy setkají práce místních šperkařů z Turnovska se šperky autorů z jiné umělecké enklávy, v tomto roce to bude druhá skupina pražských umělců (Belda, Eisler, Opočenský, Šumbera). Současně bychom chtěli připomenout Petra Dvořáka, výjimečného talentovaného šperkaře, který nás opustil letos v květnu. Byl významnou osobností autorského šperku proslulou i za hranicemi ČR, která se pravidelně účastnila nejen turnovských mezinárodních sympozií současného šperku, ale také podobných setkání v Erfurtu či španělské Tarragoně. Jeho památku bychom rádi uctili prezentováním jeho děl jak z turnovské muzejní sbírky, tak také např. šperky z vídeňské soukromé kolekce. Výstava se uskuteční v komorním, avšak
o to více noblesním prostoru muzejní Klenotnice, skýtajícím běžně k vidění průřez historickými šperky turnovské šperkařské školy, které byl Petr Dvořák rovněž absolventem.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 18. listopadu v 17.00 hod.

Galerie

3 fotografie

Čas konání

9:00 až 16:00

Vstupné

Pouze na výstavu, bez návštěvy expozic: 40 Kč

Adresa a kontakt

Muzeum Českého ráje v  Turnově

Skálova 71, Turnov 51101

Podělte se o událost s přáteli Sdílet na Facebooku

Podobné akce v okolí